#BEAUTYMAG: Queenlab x Zabieg modelowania ust

Niewiele osób przyznaje się do wykonywania zabiegów z dziedziny medycyny estetycznej. Większość postrzega je jako coś wręcz przerysowanego i wstydliwego. Nic bardziej mylnego, dobrze wykonany zabieg ma naturalny, prawie niewidoczny efekt. Dziś porozmawiamy na ten temat z ekspertem – kosmetolog Karoliną Kuś właścicielką warszawskiego QueenLab.

karolina kuś queenlab

Karolina, bardzo dziękuję za to spotkanie. Cieszę się, że mogę wreszcie porozmawiać z kimś kompetentnym w tej dziedzinie. Zacznę od standardowego pytania. Skąd u Ciebie pojawiło się zainteresowanie medycyną estetyczną?
Również bardzo dziękuję za zaproszenie! Wszystko zaczęło się od tego, że miałam iść na studia weterynaryjne. To był mój “plan A”. Niestety zabrakło mi kilku punktów na maturze i wybrałam “plan B” czyli kosmetologię i to był strzał w dziesiątkę. Kosmetologia stała się moją pasją, trochę moim drugim życiem – można powiedzieć, że jestem pracoholiczką 🙂
To prawda, jak lubisz coś robić to pojawia się pracoholizm 🙂 Przed naszą rozmową zrobiłam sobie niemały research osób, które zajmują się medycyną estetyczną i nie każdy ma wykształcenie kierunkowe. Ciężko jest znaleźć taką osobę.
Dokładnie tak! Szczególnie, że polskie prawo, tak naprawdę nie określa kto mógłby zajmować się zabiegami estetycznymi. Nie jest to uregulowane.
Powiedz proszę, czy miałaś kiedyś już sytuację, że przyszła do Ciebie dziewczyna, którą ktoś skrzywdził i nieumiejętnie wykonał zabieg modelowania ust? Jak wygląda takie poprawianie błędów, i czy można wyjść z takiej patowej sytuacji?
Tak. Mam wiele takich przypadków. Panie często nie są świadome tego, że ich usta są technicznie źle wykonane. To znaczy, podanie nieumiejętnie kwasu – tzw. kaczy dzióbek 🙂 Dzisiejsze metody, to nie jest stricte powiększanie ust, tylko bardziej modelowanie. Nadanie im ładnego kształtu, poprawy konturu i poprawienie ubytków.
Niewykwalifikowana osoba wprowadza kwas zbyt głęboko w tkanki lub zbyt płytko, nie wprowadza go w czerwień wargową tylko nad kontur co powoduje migrację kwasu – i po prostu źle to wygląda. Chociaż czasami jest to wina klientek, które starają się namówić na  osobę wykonującą zabieg. Właśnie to może spotęgować taki przerysowany/brzydki efekt. Jeżeli usta są naprawdę bardzo źle zrobione, należy rozpuścić kwas hialuronidazą.
Czy to prawda, że bardzo łatwo się “wkręcić” w powiększanie ust?
Tak! Pacjentki bardzo często nie zdają sobie sprawy z tego, że nadmierne wykonywanie tego zabiegu powoduje również migracje kwasu, efekt ładnych ust przekształca się w coś zupełnie nienaturalnego i przerysowanego.
Teraz pytanie bardziej techniczne, kiedy schodzi opuchlizna po takim zabiegu?
Opuchlizna utrzymuje się od trzech do pięciu dni w zależności od organizmu. Podobnie jest z siniakami 🙂 ale to wszystko jest zupełnie normalne.
Jakimi technikami pracujesz?
Są to techniki rosyjskie, modelowanie ust na płasko. Często łącze je w swoją własną autorską metodę, tak żeby efekty były jak najlepsze.
A na czym polega technika rosyjska?
Ta metoda wyróżnia się tym, że robimy duże, pełne usta. Mocno wywinięty łuk kupidyna, usta są bardzo spłaszczone dzięki czemu wyglądają bardziej naturalnie.
Bardzo fajne jest w tej technice to, że możemy nią wykonać również małe, proporcjonalne i bardziej delikatne usta.
A jak to jest z Twoimi klientkami. Czy jak przychodzą do Ciebie przynoszą zdjęcia gwiazd i mówią chcę tak wyglądać? 🙂
Tak, zgadza się. Przychodzą dziewczyny w każdym wieku. Młode dziewczyny chcą wyglądać, jak gwiazdy i to najczęściej one pokazują mi zdjęcia gwiazd. Ja zawsze staram się wytłumaczyć, że ich usta nigdy nie będą wyglądały jak kopia tych ze zdjęcia. Anatomia ciała u każdego jest inna, jest to niewykonalne. Można wykonać podobne, jednak nie takie 1:1. Natomiast, panie w średnim wieku i te starsze zwykle mówią, że po prostu chcą wyglądać lepiej. Coś w sobie zmienić. Nie ma na to reguły 🙂
Czy to prawda, że modelowanie ust nawilża je od środka? Robiąc research spotkałam się właśnie z taką nazwą zabiegu “modelowanie/nawilżanie ust”.
Nie, kwas hialuronowy nie nawilża ust od środka. To błędne nazewnictwo. Bardzo dużo osób tak myśli, bo przecież kwas hialuronowy sam w sobie ma właściwości nawilżające, ale nie taki w formie wypełniacza.
Czego nie powinniśmy robić po zabiegu modelowania ust?
Nie powinno się z pewnością pić alkoholu, który powoduje dużą opuchliznę, wylewy i duże siniaki. Może wpłynąć na końcowy efekt zabiegu. Tak samo nie powinno się palić papierosów – po takim zabiegu jesteśmy świeżo po iniekcji. Trzeba uważać, usta/dziurki po wkłuciach powinny się na spokojnie zagoić. Dodatkowo nie wolno dotykać ust, najlepiej jest unikać gorących potraw/napojów i pojawić się na kontroli.

zabieg modelowania ust

Sam zabieg trwa około 40 min. Najpierw czekamy około 10 minut z maścią znieczulającą, potem przechodzimy do modelowania. Usta chwilę po zabiegu są nieco opuchnięte, ale musicie przyznać, że wyglądają zjawiskowo i nie są przerysowane. Bardzo się cieszę, że trafiłam właśnie do Karoliny, która oprócz świetnych szkoleń i bycia ekspertem w tej dziedzinie jest przemiłą i sympatyczną osobą. Mam nadzieję, że wrócę do niej jeszcze z jednym swoim małym ‘marzeniem’, którym z pewnością się z Wami tutaj podzielę. Poniżej dwa zdjęcia ust zaraz po zabiegu – bez retuszu i filtrów. Ostatnie zdjęcia, to usta wygojone, po zejściu opuchlizny.

Jeżeli chcielibyście umówić się do Karoliny Kuś / do QueenLab możecie to zrobić telefonicznie pod numerem +48665372026, na Facebooku lub w prywatnej wiadomości na Instagramie.

29 Comments

 1. faktycznie wyglądają bardzo naturalnie ale te opuchnięte po samym zabiegu też świetne

 2. Iga dzięki za ten materiał, wreszcie ktoś wyjaśnił temat i pokazał że można powiększyć usta ze smakiem.

 3. tak to prawda, usta niekoniecznie musza być napompowane kwasem fajnie że poruszyłaś ten temat

  • tak im więcej takich tekstów o PRAWIDLOWYM powiększaniu ust tym więcej normalnych twarzy na ulicach

 4. wreszcie ktoś to wyjaśnił normalnie, prostymi słowami. Bardzo fajny wywiad.

  • no właśnie miałam to samo napisać wyszczuplanie twarzy jak to w ogóle wyglada? troche mnie przeraza ten zabieg a o nim marze

 5. czy ktoś może tym glonojadom pokazac ze o taki naturalny efekt chodzi w modelowaniu ust?! :)))))))

 6. Fajne są te twoje artykuły widać ze poświęcasz temu czas a nje tylko fota na insta i heja lajkujcie

  • Świetny ten wywiad Iga, cieszę się ze odczarowalas ten temat i się nie wstydzisz głośno mówić o poprawianiu urody.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.