#FOODMAG: Zbliża się Tłusty Czwartek

Tłusty Czwartek celebrujemy od dziecka. W szkole, w domu, w pracy. W zasadzie na każdym kroku prześladują nas (tych na wiecznej diecie) słodkie pączki. Tak czy inaczej, to zdecydowanie jedna z moich ulubionych okazji. Okazji, dzięki której mogę bez wyrzutów sumienia, skusić się na coś słodkiego.

Dziś, w ten ponury pogodowo poniedziałek, przygotowałam dla Was zestawienie ‘pączkowych sztosów‘. Czyli, jak jeść słodkości, to tylko te najlepsze – nie dziękujcie.

WEDLOWSKI PĄCZEK

Torcik Wedlowski, Ptasie Mleczko, Czekolada Bajeczny… a teraz Wedlowski Pączek. To właśnie za sprawą tych pyszności moja waga podejrzanie stoi w miejscu 🙂 E.Wedel to jedna z niewielu marek przypominających mi dzieciństwo i fajne, beztroskie chwile. Pączek w ofercie E.Wedel to efekt współpracy czekoladowej marki z firmą Stokson – jednym z najnowocześniejszych polskich przedsiębiorstw w Europie, wyspecjalizowanym w segmencie słodkich produktów piekarniczych. Pączek E.Wedel to połączenie pączkowego ciasta z nadzieniem znanym z kultowego produktu marki – czekoladowej Czekotubki. I tutaj trzeba podkreślić, że w pączkach nie znajdziemy konserwantów ani tłuszczy utwardzonych. Super!
Pączki E.Wedel kupicie m.in. w sieci sklepów Biedronka, Lidl, Netto, Kaufland, Polomarket, Aldi, Dino oraz Auchan. Koniecznie zajrzyjcie na stronę sklepu E.Wedel bo możecie tam zamówić wszystkie produkty. Moim ostatnim odkryciem jest np. możliwość zaprojektowania własnego Torcika Wedlowskiego!

miss mellow

fot. Facebook MISS MELLOW

MISS MELLOW to cukiernia/kawiarnia, na którą wpadłam pracując przy ul. Wilczej w Warszawie. Codziennie rano zaglądałam tam po pyszną kawę no i na moje nieszczęście zawsze kusiły mnie ich słodkości. U nich każdy pączek lub ciasto to dzieło sztuki. Możecie zamawiać pączki kilka dni wcześniej, ale spieszcie się! Kolejka w Tłusty Czwartek startuje od godzin spartańsko-porannych 🙂

Pączki z Górczewskiej

Ten kto nigdy nie stał w kolejce na mrozie lub w deszczu, pod ‘Pracownią Zagoździński‘ przy ul. Górczewskiej w Warszawie, nie wie co to prawdziwy pączek. Kiedyś sama zastanawiałam się, jak to możliwe, że rok w rok ustawia się tam taka kolejka. Spróbowałam – rozumiem i szanuję. Bardzo polecam to miejsce miłośnikom tradycyjnych pączków.

6 Comments

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.