#DESIGNMAG: Szczęście w powietrzu

Wiedzieliście, że hormony szczęścia i witaminy z powietrza – jony ujemne, wpływają na nasze samopoczucie? To one normalizują poziom serotoniny w mózgu, potencjalnie poprawiając pozytywne nastawienie i nastrój, jakość snu i zdolności poznawcze. Jak w dobie COVID-19 zadbać o czyste powietrze w naszym najbliższym otoczeniu?


Eksperci odkryli, że COVID-19 rozprzestrzenia się szybko poprzez kropelki z nosa lub ust (np. kichanie lub kaszel). Właśnie dlatego, konieczna jest pewność, że powietrze, którym oddychamy, jest wolne od wirusów, bakterii, typowych zanieczyszczeń powietrza i alergenów. Chodzi przede wszystkim o zapobieganie występowania i ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa. Czy oprócz standardowych środków ostrożności, możemy sprawić, że będziemy mniej narażeni na koronawirusa np. w domu? Tak!

oczyszczacz powietrza

Już jakiś czas temu pisaliśmy na #stylemagpl o oczyszczaczach powietrza. Okazuje się, że w dobie COVID-19 posiadanie takiego urządzenia jest faktycznie niezbędne. Naukowcy w Niemczech przeprowadzili test, który wykazał, że oczyszczacz Zepter Therapy Air®iOn eliminuje nie tylko kurz i nieprzyjemne zapachy, ale przede wszystkim usuwa z powietrza niechciane mikrocząsteczki.  Potężny system 5 filtrów (w tym wyjątkowo skuteczny HEPA 13) usuwa z powietrza zanieczyszczenia takie jak: kurz, pyłki, zarodniki pleśni i cząsteczki dymu, odchody roztoczy, a nawet gaz generowany przez kominki i samochody – najdrobniejsze nieczystości o rozmiarze powyżej 0,3 mikrometra, chroniąc nasze zdrowie i poprawiając komfort życia. Filtr antyalergiczny zawiera ekstrakt z liści miłorzębu japońskiego – środka przeciwwirusowego i mieszaninę srebra, apatytu – środka przeciwbakteryjnego, które są szczególnie efektywne w zwalczaniu bakterii i mikroorganizmów. Wentylator w TherapyAir®iOn zapewnia dodatkową cyrkulację świeżego powietrza.

modernistyczny design

Kupując funkcjonalne urządzenia zwracamy również uwagę na walory estetyczne. Zepter Therapy Air®iOn posiada wymienne panele zewnętrzne, które poza bogatą ofertą wzorów w portfolio, sprawiają, że produkt odnajdzie się w nawet najbardziej wymagającym otoczeniu. Nam najbardziej wpadły w oko panele imitujące dzieła sztuki.

Reasumując warto zainwestować w takie urządzenie. Dlaczego? Optymalnie usuwa zanieczyszczenia, wirusy i bakterie w tym niezwykle niebezpieczne dla dzieci i noworodków bakterie legionella. Więcej na temat oczyszczacza Zepter Therapy Air®iOn przeczytacie TU.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.