#BEAUTYMAG: Pielęgnacja męskich włosów

Wspólnie z hair2go.pl i edukatorem marki Eleven Australia – Danielem Piwowarem, porozmawiamy o pielęgnacji męskich włosów. Jak o nie dbać i czym różnią się od tych kobiecych? Przeczytaj nasz krótki, pielęgnacyjny poradnik i poznaj kilka produktów, które idealnie nadają się na prezent np. z okazji Dnia Taty!

rady eksperta


W czym tkwi różnica pomiędzy włosami mężczyzn a tymi kobiet?
Włosy męskie charakteryzują się większym wydzielaniem sebum, dlatego wymagają częstszego mycia. Głównym czynnikiem determinującym to zjawisko są hormony, m.in. androgeny. Dlatego u kobiet z reguły natłuszczenie skóry głowy i włosów jest mniejsze. Ponadto włosy męskie cechują się zdecydowanie mniejszą porowatością niż włosy damskie, które przez częste koloryzacje oraz uszkodzenia mechaniczne, mają inną strukturę. Dlatego pielęgnacja włosów męskich powinna wyglądać zupełnie inaczej.

Od czego zacząć?
Panowie bardzo często zapominają o tym, że ich włosy również wymagają odpowiedniej pielęgnacji i stylizacji. Krótkie włosy męskie, ze względu na zwiększoną produkcję sebum potrzebują kosmetyków dopasowanych do ich potrzeb. Fundamentem męskiej pielęgnacji powinno być stosowanie szamponów głęboko oczyszczających, które dogłębnie oczyszczają wszelkie zanieczyszczenia oraz regulują pracę gruczołów łojowych. Przykładem takiego szamponu jest Maxi Wash od Kevin Murphy. Taki zabieg detoksykujący warto wykonywać raz w tygodniu. Jak to robić? Nałóż szampon na mokre włosy i pozwól, żeby kwasy owocowe AHA oczyściły włosy i skórę głowy. Nie musisz go silnie wcierać. Jeżeli po pierwszym nałożeniu produktu, nie zapieni się na włosach – spłucz go i nałóż po raz kolejny. Powtarzaj, aż do zapienienia się produktu na włosach. Po kilku chwilach opłucz włosy, a następnie umyj je swoim ulubionym szamponem. Jeśli nie masz czasu na dodatkową pielęgnację w postaci detoksykującego peelingu wybierz szampon oczyszczający Deep Clean od Eleven Australia, który można stosować jako szampon do codziennego użytku.

odpowiednie kosmetyki

Kevin Muprhy Maxi Wash
Szampon głęboko oczyszczający 117,90 zł hair2go.pl
Eleven Australia Deep Clean
Szampon oczyszczający 65,90 zł  hair2go.pl

Co dalej? Czy odżywka jest równie niezbędna co odpowiedni szampon?

Odżywki postrzegane są jako preparaty zarezerwowane tylko dla pań. A stosowanie ich nie jest zbyt powszechnym zjawiskiem wśród mężczyzn. Odpowiedź na to pytanie jest prosta. Mężczyźni również powinni stosować odżywki do włosów. Jednak częstotliwość ich stosowania jest uzależniona od kondycji włosów. Jeśli włosy są codziennie stylizowane lub suszone z pewnością wymagają dodatkowego nawilżenia oraz odżywienia. Dodatkowo odżywka powoduje, że włosy stają się miękkie, lśniące oraz łatwiej je ułożyć. Wypróbuj stymulującą odżywkę Stimulate Me Rinse od Kevin Muprhy, która dodatkowo wspomaga wzrost i regenerację włosów. W przypadku bardziej uszkodzonych włosów wybierz odżywkę regenerującą Repair My Hair od Eleven Australia. Jednak pamiętaj, że jeśli używasz produktów do stylizacji całą pielęgnację zacznij od dokładnego oczyszczenia włosów, w innym przypadku nie przyniesie ona pożądanych efektów.

Kevin Muprhy Stimulate-Me Rinse
Stymulująca odżywka dla mężczyzn 117,90 zł hair2go.pl
Eleven Australia Repair My hair Nourishing Conditioner  Odżywka regenerująca 79,90 zł hair2go.pl

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.