#MODAMAG: Samsung wspiera odpowiedzialną modę

Ostatnio bardzo popularne stały się aplikacje, promujące wymianę używanych ciuchów w sieci. Bardzo nas to cieszy, bo ruch less waste powinien na stałe wpisać się w panujące trendy. Dziś opowiemy Wam o nowej aplikacji powear.me oraz  o programie Samsung Inkubator Białystok.

less waste

Wiedzieliście, że branża modowa zużywa rocznie 90 mln ton tekstyliów, z czego około 20 mln ton trafia na śmietnik? To poważny problem, którym powinniśmy się zająć w trosce o naszą planetę. Pisaliśmy na #stylemagpl o wielu markach, które np. zmieniają proces produkcji, żeby być bardziej eko (tu mozecie przeczytać o farbowaniu jeansów). Fajną sprawą jest też to, że kupowanie w lumpeksach stało się modne. 
Startup powear.me, o którym dziś Wam opowiemy to rozwijający second hand online oraz społeczność miłośników mody z drugiej ręki. Użytkownikami serwisu mogą być zarówno osoby, które chcą sprzedać swoje ubrania, jak i ci, którzy chcą je kupić. Prosta sprawa – jeśli chcesz się pozbyć jakiegoś ubrania, możesz oddać je do serwisu, a powear.me zajmie się sprawdzeniem, sfotografowaniem, przygotowaniem i obsługą sprzedaży. Kolejną świetną informacją jest to, że 70% kwoty uzyskanej ze sprzedaży danego ubrania trafia do sprzedającego lub na wybrany cel charytatywny. Ten serwis, powstał w trosce o ograniczenie nadmiernego konsumpcjonizmu i zredukowanie ilości odpadów tekstylnych. Startup wokół platformy sprzedażowej pragnie zbudować silną społeczność, aby dzięki niej przyczynić się do dłuższego obiegu wytworzonej odzieży. Brawo!

Samsung Inkubator

Startup powear.me może rozwijać swoje działania pod skrzydłami Samsung Inkubator Białystok. Dzięki otrzymanemu wsparciu, przedsiębiorcy mają szansę rozwinąć swój sklep internetowy oraz przeprowadzić kampanię mającą na celu zmianę postaw społecznych wobec przemysłu tekstylnego.
W programie Samsung Inkubator stawiamy na wspieranie innowacji odpowiedzialnych społecznie i środowiskowo. Nasza firma, jako lider na rynku nowych technologii, przywiązuje dużą wagę do odpowiedzialnej konsumpcji już na etapie projektowania urządzeń. Cieszymy się, że możemy wesprzeć takie rozwiązanie jak powear.me, które działa w duchu eco-fashionpowiedziała Magdalena Olborska, CSV and Partnership Manager w Samsung Electronics Polska.
W ramach programu Samsung Inkubator Białystok swoje pomysły mogą realizować startup’y, których celem jest stworzenie rozwiązań odpowiadających na wyzwania współczesnego świata. To pierwsze tego typu miejsce na świecie, w którym w bezpłatnej przestrzeni przedsiębiorcy mają szansę realizować pomysły, określone w 17 Celach Zrównoważonego Rozwoju ONZ.

Partnerami Samsung Inkubator Białystok są Centrum UNEP/GRID-Warszawa oraz Białostocki Park Naukowo-Technologiczny.

Instagram did not return a 200.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

#BEAUTYMAG: #Dailyroutine: Karolina Kurowicka

Następny

#NEWFACE Alert: Uncover Models