#MODAMAG: Fashion story X VEJA

Produkują w duchu ‘fair trade’ a do tworzenia swoich butów używają najwyższej jakości materiałów (organicznej, ekologicznej bawełny) oraz dbają o środowisko wykorzystując plastik pochodzący z recyklingu. Dziś opowiemy Wam o innowacyjnej marce VEJA.


Postanowiliśmy przedstawić Wam ten europejski brand, bo spodobało się nam ich transparentne podejście do biznesu (o którym więcej przeczytacie TU). Wchodząc na stronę VEJA możecie przejrzeć wszystkie informacje. Nawet takie, które zasadniczo mogłyby być utajnione – np. aktualny kontrakt z producentami bawełny. VEJA od 2004 roku produkuje buty w południowej części Brazylii, w Rio Grande do Sul. Wyprodukowanie jednej pary ich butów kosztuje pięć razy więcej niż takiej z sieciówki. Dlaczego? Wszystkie wielkie brandy mają swoje fabryki w Azji, głównie ze względu na tanie koszty produkcji. W tym przypadku jest inaczej i warto o tym napisać – pracownicy fabryki VEJA mają normalne wynagrodzenie. A marka podpisuje z brazylijskimi producentami bawełny i innych materiałów roczne kontrakty gwarantujące im stałą cenę współpracy.  Można? Jak widać można. Brawo!

Poniżej wrzucamy Wam przepiękny look book i kilka modeli, które wpadły nam w oko. Mamy nadzieję, że więcej firm pójdzie w ślady VEJA i zacznie bardziej świadomie i uczciwie wytwarzać swoje rzeczy.

Art direction
Vincent Desailly
Photography
Vincent Desailly
Models
Alejandra & Marlon
Stylist
Loyc Falque
Please follow and like us:
error

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

#DESIGNMAG: Wsparcie od Samsung

Następny

#MOTOMAG: Jak działa samochód elektryczny?