#BEAUTYMAG: Zadbaj o włosy

Salony kosmetyczne i fryzjerskie są tymczasowo zamknięte a dla wielu z nas wizyta w takim miejscu ma działanie terapeutyczne 🙂 Kolejna sprawa, to związane z tym problemy pielęgnacyjne tzn. jak w tej sytuacji zadbać o farbowane włosy w domowych warunkach? 

fot. kampania EDITED / Loungwear
fot. kampania EDITED / Loungwear

Dziś wspólnie z ekspertem marki DAVINESMagdaleną Grabowską-Romanko – przygotowaliśmy dla Was możliwości rozwiązania tego problemu.
– Fryzjer podczas zabiegu koloryzacji w salonie zmienia pH włosów na zasadowe. Powoduje to rozchylenie się łusek, dzięki czemu pigment może wnikać głębiej. Na koniec usługi zaś zakwasza włókna, obniżając ich pH – ma to na celu domknięcie łusek, co jest niezbędne dla zwiększenia intensywności koloru. Przestrzeganie w domu kilku zasad pozwoli utrzymać efekt profesjonalnego farbowania jak najdłużejpodkreśla fryzjerka Magdalena Grabowska-Romanko.

Odpowiednie nawilżenie

Intensywne nawilżanie pozwala zachować włosy w jak najlepszej formie, a to jest gwarancją wydłużenia trwałości efektu koloryzacji w salonie. W regularnej pielęgnacji nie powinno zabraknąć nawilżających szamponów, odżywek i maseczek. Zabiegi domowe warto wzbogacić o olejowanie, które można wykonywać na mokro i sucho.

maski do włosów DAVINES
maski do włosów DAVINES

unikaj wysokiej temperatury

Prostownica, lokówka czy karbownica emitują wysoką temperaturę, co niekorzystnie oddziałuje na kolor włosów. Pod wpływem ciepła dochodzi do stopniowego blaknięcia pigmentu. Aby tego uniknąć, przed zastosowaniem urządzeń warto sięgnąć po produkt termoochronny, który zabezpieczy łuskę przed wysuszeniem i matowieniem. Obecna sytuacja stwarza najlepsze warunki do tego, by w dużym stopniu ograniczyć stylizację z wykorzystaniem sprzętu będącego źródłem ciepłamówi fryzjerka, właścicielka salonu Diva w Pszczynie.

płukanka zakwaszająca

Zrób płukankę zakwaszającą włosy, która zapobiega matowieniu koloru, można ją samodzielnie przygotować na bazie produktów spożywczych, np. octu jabłkowego (1 łyżka na szklankę wody) albo soku z cytryny (0,5 łyżki na szklankę wody). Takie mieszanki skutecznie domykają łuski włosa, dzięki czemu pigment wolniej się wypłukuje. Nie zaleca się jednak stosowania preparatów zakwaszających częściej niż raz w tygodniu. Nadmierne obniżanie pH włosów może doprowadzić do ich przesuszenia. Obserwujmy, jak włosy zachowują się pod wpływem działania takich produktów – w razie potrzeby zmniejszmy częstotliwość wykonywania zabiegu – radzi Magdalena Grabowska-Romanko trenerka Davines.

Alchemic Shampoo Silver
-Wzmacnia naturalny lub kosmetyczny kolor włosów
-Podtrzymuje blask kolorów
-Nawilża włosy
-Odżywia włosy
-Nie zawiera siarczanów, parabenów ani silikonów

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

#BEAUTYMAG: #Dailyroutine: Nikola Stajszczak & LA Story by Dorota Szulc

Następny

#DESIGNMAG: Wsparcie od Samsung