#BEAUTYMAG: Baza pod makijaż

Jaka powinna być idealna baza pod makijaż? Na pewno nie może się ‘rolkować’ i musi utrzymywać odpowiednie nawilżenie skóry przez cały dzień. Dziś, prezentujemy Wam kosmetyk, od jednej z naszych ulubionych polskich marek – SENKARA DayLite Esencja 2w1. W odróżnieniu od tradycyjnych silikonowych baz, nie tylko przedłuża trwałość makijażu, ale posiada też właściwości pielęgnacyjne. 

naturalny skład

Skład jest prosty, ale przemyślany. Co zawiera DayLite Esencja 2w1? Hydrolat z różowego kwiatu lotosu, ekstrakt z czerwonej algi, trójcząsteczkowy kwas hialuronowy. Dr Elżbieta Senkara nieprzypadkowo wybrała składniki o wysokim działaniu nawilżającym, zmiękczającym i wygładzającym skórę. Sercem kosmetyku jest czerwona alga (Ahnfeltiopsis Concinna Extract) szczególnie bogata w sacharydy, białka i minerały, która charakteryzuje się silnym działaniem nawilżającym. Drugim bardzo ważnym składnikiem jest kwas hialuronowy, składający się z mieszaniny trzech różnych typów cząstek: ultra niskocząsteczkowego (<10kDa), niskocząsteczkowego (<100 kDa) i wielkocząsteczkowego (ok. 1 500 kDa). Oprócz silnego nawilżenia kwas hialuronowy odpowiada za wygładzenie skóry. Trzecim i równie ważnym elementem bazy jest hydrolat z różowego kwiatu lotosu, który wspomaga nawilżenie, działa odżywczo i antyoksydacyjnie. Jest też odpowiedzialny za naturalny zapach kosmetyku.

Dziewczyny z redakcji, są fankami kwasu hialuronowego SENKARA, który możecie kupić TU. A jeżeli potrzebujecie więcej informacji na jego temat, odsyłamy Was do naszego poprzedniego tekstu – TU.
Szczerze polecamy Wam ich produkty – pamiętajcie, że warto wspierać polskie marki!

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.