fot. materiały prasowe
/

#BEAUTYMAG: Pomagamy jak umiemy

Dla większości ludzi Rossmann to tylko nazwa drogerii. Niewielu wie, że RossmannDirk Rossmann, to również dbający o swoich pracowników, zaangażowany społecznik. Nie, to nie reklama – postanowiliśmy poszperać w internecie i poszukać informacji na temat akcji “POMAGAMY JAK UMIEMY” oraz działalności sieci Rossmann. Czego się dowiedzieliśmy?


Dirk Rossmann
pierwsze 8 marek zarobił jako dziesięciolatek, gdy gazeta „Hannoversche Allgemaine Zeitung” opublikowała jego wierszyk wielkanocny. Często pomagał w drogerii prowadzonej przez matkę w Hanowerze. Kupował od niej towary i sprzedawał je, jeżdżąc na rowerze od domu do domu. Za zaoszczędzone pieniądze kupował czekoladę, którą sprawiedliwie dzielił się z bratem. Na tę chwilę obaj czekali cały tydzień.

pomagamy jak umiemy

W 2020 r. Rossmann chce przekazać 5 000 000 zł dla podopiecznym ponad 150 organizacji charytatywnych w całej Polsce.  Firma zdecydowała się również, przyłączyć do spontanicznych akcji wspierania służby zdrowia w walce z pandemią. Blisko 1 000 000 zł zaplanowanych na realizację akcji „Pomagamy jak umiemy” przeznaczyli na pomoc dla 91 szpitali zakaźnych w całej Polsce.

pomoc dla pracowników

W czasie, kiedy inne firmy planują zwolnienia lub obcinają pensje Rossmann, zadbał o swoich pracowników. W jaki sposób? Mając na względzie szczególne warunki w jakich obecnie pracują, podjęto decyzję o wypłaceniu z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych specjalnej, jednorazowej pomocy finansowej dla pracowników sklepów, magazynów i centrali.

w słusznej sprawie

W szpitalach brakuje również kremów do rąk zniszczonych środkami odkażającymi. Część środków zaplanowanych na realizację akcji “Pomagamy jak umiemy” została rozdysponowana dla 91 szpitali zakaźnych w całej Polsce. Jak? Rossmann przekaże im darowizny w postaci kremów do rąk. Wartość każdej z darowizn to ok. 10 tys. zł. A to oznacza, że personel obdarowanych placówek będzie miał do swojej dyspozycji ok. 1000 kremów.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.