/

#TRAVELMAG: LOT do domu

Słyszeliście już na pewno o skomplikowanej akcji naszych linii lotniczych LOT #LOTdodomu. Postanowiliśmy sprawdzić u źródła jak przebiegła i ilu Polaków faktycznie wróciło do domu.

fot. materiały prasowe


W zaledwie trzy tygodnie LOT wykonał 100 rejsów z ponad 70 destynacji na sześciu kontynentach. Wraz z rozpoczęciem operacji uruchomiona została specjalna strona LOTdoDomu.com zawierająca formularz, przez który nasi rodacy mogli zgłosić zapotrzebowanie na lot z miejsca, w którym przebywali do Polski. W ciągu pierwszych 24 godzin 
od uruchomienia strony chęć powrotu do kraju z całego świata zgłosiło ponad 23,5 tysiąca osób! Wtedy, rozpoczął się skomplikowany proces szacowania zapotrzebowania na rejsy, wyścigu z czasem i zamykaniem granic kolejnych państw oraz planowania lotów także z portów, do tej pory nie obsługiwanych przez LOT, m.in. z: Agadiru, Alicante, Abu Dhabi, Cebu i Manili, Baku, Reykjaviku, Sydney, Malty, Malediwów, Cork, Trondheim, Malagi, Marrakeszu, Ammanu, Algieru, Rijadu, Dohy czy Lizbony.

W ciągu 3-tygodni od uruchomienia operacji #LOTdoDomu, PLL LOT przywiozły do kraju 54 tys. pasażerów 
w ramach 388 połączeń lotniczych z sześciu kontynentów, obsługiwanych przez 44 maszyny ze wszystkich typów samolotów dostępnych we flocie LOT-u.

fot. materiały prasowe


– Samoloty w ramach operacji #LOTdoDomu dotarły wszędzie tam, gdzie Polacy potrzebowali pomocy w powrocie 
do rodzin – to misja i obowiązek narodowego przewoźnika. Sukces ten nie byłby możliwy bez poświęcenia i ciężkiej pracy zarówno naszych załóg, jak i pracowników biurowych wykonujących i koordynujących operację #LOTdoDomu. Ze względu na presję czasu i zamknięte przestrzenie lotnicze, organizacja każdego rejsu była ogromnym wyzwaniem. Konieczne było zdobycie licznych dodatkowych pozwoleń, spełnienie rygorystycznych standardów bezpieczeństwa oraz zapewnienie pełnego zaplecza technicznego i logistycznego
mówi Rafał Milczarski, Prezes Zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT.

fot. materiały prasowe
Please follow and like us:
error

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

#BEAUTYMAG: #Dailyroutine: Paula Kozioł

Następny

#BEAUTYMAG: Pomagamy jak umiemy