#MOTOMAG: Seat rozpoczął produkcję respiratorów

W odpowiedzi na epidemię COVID-19 zespół 150 pracowników SEAT-a postanowił wyjść na przeciw problemom braków w sprzęcie medycznym! W ciągu jednego tygodnia zespół stworzył 13 prototypów respiratora, który finalnie trafi do placówek medycznych w Hiszpanii.


Wszystkie osoby biorące udział w tym projekcie czują, że nasza wiedza i doświadczenie pozwolą na masową produkcję sprzętu ratującego życiemówi Nicolás Mora odpowiedzialny za obszar produkcji.


Ostateczny prototyp respiratora, nazwany OxyGEN, powstał we współpracy z firmą Protofy.XYZ. Do jego montażu zostaną wykorzystane elementy samochodów produkowanych w Martorell, takie jak wałek główny skrzyni biegów czy zmodyfikowany silnik wycieraczek do szyb.
Dostosowanie linii montażowej, zwykle tworzącej samochodowe ramy pomocnicze, do produkcji respiratorów było czasochłonnym, skomplikowanym zadaniem, które wymagało zaangażowania pracowników z różnych działów zakładu. Udało nam się to w tydzień, co jest rekordempodkreśla Sergio Arreciado odpowiedzialny za obszar inżynierii procesu w Martorell.
Na każdy wyprodukowany respirator składa się ponad 80 elementów elektronicznych i mechanicznych, które podlegają dokładnej kontroli jakości oraz sterylizacji UV.
Nowy projekt respiratora jest obecnie poddawany testom umożliwiającym wykorzystanie sprzętu w szpitalach. Niezależnie od tego procesu trwa montaż kolejnych egzemplarzy urządzenia. 


Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem, tego jak świat potrafi się zjednoczyć w walce z COVID-19. To wspaniałe, że wiele firm wykorzystuje swoje fabryki do produkowania niezbędnych rzeczy dla służby zdrowia. Dziękujemy!

Please follow and like us:
error

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

#MODAMAG: Polska marka MOYE

Następny

#DESIGNMAG: Idealny telewizor