#MOTOMAG: Podróż w czasie

Przeglądając serwisy prasowe, postanowiliśmy przedstawić Wam wizję samochodu przyszłości, który szczególnie nam się spodobał. Dlaczego? Zobaczcie sami, jak projektanci Hyundai widzą futurystyczne auta, którymi (być może) będziemy poruszać się już wkrótce!


Stworzyliśmy ikonę, która wyznacza nowy standard w segmencie pojazdów elektrycznych, a także wznosi filozofię projektowania Hyundaia na jeszcze wyższy poziom. Częścią nowej wizji jest Optymistyczny Futuryzm, którego ucieleśnieniem jest koncept Prophecy. Założeniem Optymistycznego Futuryzmu jest zbudowanie emocjonalnej więzi pomiędzy ludźmi i samochodam
i – mówi SangYup Lee, Szef Globalnego Centrum Projektowego Hyundai


Projekt nadwozia zapewnia doskonałą aerodynamikę, która jest niezwykłe istotną kwestią w pojazdach elektrycznych. Zastosowane felgi w kształcie śmigieł nie tylko zadają szyku, ale także wymuszają odpowiedni przepływ powietrza w celu poprawy aerodynamiki. Zintegrowany spoiler wpływa na odpowiednią aerodynamikę i zwiększa siłę docisku poprawiając stabilność podczas jazdy z dużymi prędkościami.

Wnętrze Prophecy prezentuje możliwości jakie stwarza zastosowanie platformy dla samochodów elektrycznych. Zamiast tradycyjnego wnętrza zaprojektowano stylową i komfortową przestrzeń. Prophecy wykorzystuje także technologię autonomicznej jazdy. Zamiast kierownicy zastosowano dwa intuicyjne joysticki, które zapewniają zupełnie nowe wrażenia z jazdy. Joystickami można poruszać w lewo i prawo, jeden zlokalizowano na boczku drzwi, a drugi na konsoli centralnej, dzięki czemu kierowca może prowadzić zajmując komfortową pozycję. Ponadto za pomocą przycisków zlokalizowanych na joystickach możliwa jest obsługa szeregu różnych funkcji.


Nazwa Prophecy, po polsku Przepowiednia, oddaje zamysł konceptu, który wskazuje przyszły kierunek filozofii projektowania oraz przyszłych technologii, które zostaną zastosowane w nowych modelach marki Hyundai.
Zobaczcie prezentacje video tego futurystycznego auta i podzielcie się z nami swoimi opiniami, czekamy!

Please follow and like us:
error

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

#MOTOMAG: Szkoła Bezpiecznej Jazdy RENAULT

Następny

#DESIGNMAG: Filmowa biblioteka od Huawei