#BEAUTYMAG: Kwas hialuronowy SENKARA

Kwas hialuronowy ma zbawienny wpływ na naszą skórę. Od lat stosowany jest w produktach do pielęgnacji. Czym wyróżnia się ten, od polskiej marki SENKARA? Jest w 100% naturalny!

3% kwas hialuronowy SENKARY to naturalnie występujący w skórze polisacharyd (wielocukier) z grupy glikozoaminoglikanów. To on odpowiada za zatrzymanie wody w naskórku, zapewnienie odpowiedniej przestrzeni zewnątrzkomórkowej oraz ułatwienie transportu rozpuszczonych jonów i innych składników odżywczych. Dzięki właściwościom wiązania dużych ilości wody warunkuje prawidłowe nawodnienie substancji międzykomórkowych tkanki łącznej. Stanowi naturalną barierę chroniącą tkanki przed infekcją.
Z wiekiem, ilość kwasu hialuronowego w skórze drastycznie spada, co może przyczyniać się do powstawania zmarszczek i zmniejszania jej elastyczności. Stężenie kwasu hialuronowego w substancji międzykomórkowej zmienia się również sezonowo. Ulega on bowiem degradacji w wyniku zachodzących procesów fotostarzenia skóry. W kosmetykach kwas hialuronowy wykorzystywany jest jako humektant (wiąże wodę) oraz substancja zwiększająca barierę immunologiczną skóry.

skład

Kwas hialuronowy SENKARA to 3% żel składający się z mieszaniny trzech różnych typów cząsteczek: ultraniskocząsteczkowego (<10kDa), niskocząsteczkowego (<100kDa) i wielkocząsteczkowego (ok.1500kDa). Dzięki temu, żel hialuronowy zapewnia optymalne nawilżenie i wygładzenie skóry. Molekuły ultraniskocząsteczkowe wnikają w głębsze warstwy zapewniając nawilżenie oraz wspomagając procesy regeneracyjne. Mają również zdolność minimalizowania stanów zapalnych i usuwania wolnych rodników. Niskocząsteczki zapewniają długotrwały efekt jędrności i wygładzenia zmarszczek, a wielkocząsteczkowe tworzą lekki film ochronny na powierzchni naskórka, powodując natychmiastowe uczucie nawilżenia i wygładzenia. Słynny kwas hialuronowy to najlepszy ratunek na przesuszoną skórę i pierwsze oznaki zmęczenia. Może być stosowany rano i wieczorem, bezpośrednio na dobrze oczyszczoną skórę lub w połączeniu z ulubionym olejem lub kremem. Kwas hialuronowy stanowi świetny duet z serum marki Sleep Tight i Big City Life. Może być stosowany zimą przy niskich temperaturach bez ryzyka pękania naskórka i naczyń krwionośnych pod serum lub w połączeniu z nim. Jest uzyskiwany w wyniku procesów biotechnologicznych. Wytwarzają go specjalnie dobrane szczepy bakterii. Kolejna istotną informacją jest to, że żel SENKARA jest produktem wegańskim!

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.