#BEAUTYMAG: Zadbaj o wzrok

Zima to szczególnie trudna pora roku dla naszych oczu. Chłodny wiatr na zewnątrz i zmiany temperatury nie wpływają korzystnie na wzrok.  Dziś, wspólnie z marką Belutti, przygotowaliśmy kilka wskazówek dotyczących właściwej pielęgnacji naszych oczu.

Nawilżanie oczu

Zimą nasze oczy są najbardziej narażone na podrażnienia. Zmiany temperatury, które następują po wejściu z zimnego otoczenia do domu czy też suche powietrze spowodowane ogrzewaniem, może niekorzystnie wpłynąć na kondycję oka. Dlatego niezwykle istotne jest to, aby używać kropli do oczu. Najlepiej udać się do okulisty, który po wykonaniu badania, pomoże wybrać odpowiedni produkt. Warto również korzystać z nawilżaczy powietrza czy też wietrzyć pomieszczenia, w których przebywamy.

Pamiętaj o nawodnieniu

Problemy z koncentracją, senność i brak apetytu to tylko niektóre z sygnałów, które wysyła nam organizm, jeśli nie otrzyma odpowiedniej ilości wody. Prawidłowe nawodnienie organizmu wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie oraz zdrowie. Ogólne zalecenia lekarzy mówią o piciu ok. 2 litrów wody dziennie. Dzięki temu odczujemy znaczną poprawę kondycji skóry oraz oczu. Woda jest niezbędna do produkcji łez, które naturalnie oczyszczają oko.

Dbaj o odpowiednią dietę

Niezwykle ważnym aspektem w dbaniu o wzrok jest również odpowiednia dieta. Witamina A pomaga zwalczać wodne rodniki, które szkodzą naszym oczom, witamina C dba o odpowiednią kondycję naczyń krwionośnych, a witamina E zapewnia szczelność błon komórkowych. Oprócz witamin, warto zwrócić uwagę także na minerały przyjazne dla oczu, tak jak np. selen (obecny w rybach, owocach morza czy też orzechach) i cynk (zawarty w pieczywie pełnoziarnistym, jajach oraz rybach).

Odpoczywaj podczas pracy

Praca przy komputerze może powodować dyskomfort związany ze zmęczeniem oczu. Aby tego uniknąć, należy pamiętać, by po każdej przepracowanej godzinie odpocząć przez około 5 minut. Najlepiej popatrzeć w dal i wyciszyć się. Ważne jest również to, aby nasze stanowisko pracy było odpowiednio przygotowane. Ekran powinien znajdować się ok. 50-70 cm od oczu. Ogromne znaczenie ma także światło, przy którym pracujemy. Najlepiej sprawdzi się to naturalne, jednak należy pamiętać o tym, aby promienie słoneczne nie padały bezpośrednio na monitor.

Noś okulary przeciwsłoneczne

Zimą promienie słoneczne są niezwykle ostre i męczą nasz wzrok. Jednak największe zagrożenie stanowią wtedy, gdy odbijają się od białego śniegu. Szczególnie kierowcy oraz amatorzy sportów zimowych powinni pamiętać o ochronie oczu. Z pomocą przychodzą okulary przeciwsłoneczne lub, dla osób z wadą wzroku, okulary korekcyjne Belutti ze specjalnymi nakładkami Clip On, mocowanymi za pomocą niewidocznych magnesów. Ochronią one oczy nie tylko przed silnym słońcem, ale również mroźnym wiatrem, pyłem oraz kurzem.

BELUTTI to polska marka z włoskimi korzeniami, która oferuje oprawy okularowe i okulary przeciwsłoneczne dla kobiet, mężczyzn i dzieci. Marka narodziła się w 1998 roku, w urokliwym włoskim miasteczku Belluno. BELUTTI to połączenie nowoczesnego designu i najwyższej jakości wykonania. Cechą charakterystyczną marki jest dbałość o detale – zdobiące zauszniki lub fronty opraw to znak rozpoznawczy Belutti.

Please follow and like us:
error

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

#TRAVELMAG: Podróż z psem do Newport

Następny

#ART&DESIGNMAG: Helen Dardik