/

#TRAVELMAG: Podróż z psem do Nowego Jorku

We wrześniu, na naszych social mediach, mogliście zobaczyć relacje z podróży do Nowego Jorku.
Podróży niecodziennej bo z ukochanym, adoptowanym czworonogiem. Mucha, niewielki czarny kundelek, jest bohaterką tego materiału, który miał za zadanie pokazać naszym czytelnikom, że nie ma przeszkód, których nie dałoby się pokonać. Możecie zabrać swojego czworonoga wszędzie!
Dziś przygotowaliśmy dla Was pierwszą część przygód Muchy za Oceanem. Kolejną, będziecie mogli obejrzeć już wkrótce!

Przygotowanie do podróży i lot samolotem

Pewnie zastanawiacie się nad tym dlaczego Mucha mogła siedzieć na siedzeniu oraz nie przebywała w specjalnej klatce. Mucha ma specjalny cefrtyfikat Emotional Support Animal, który upoważnia ją do wielu rzeczy, normalnie nieosiągalnych dla innych czworonogów. Zwierze z certyfikatem ESA jest traktowane (prawie) jak pies pracujący, który ma kojący wpływ na nerwy podczas stresujących sytuacji, np. lotu samolotem. Dlatego Mucha może podróżować na kolanach swojego właściciela. Taki certyfikat jest respektowany np. w Polskich Liniach Lotniczych LOT (wyłącznie na bezpośrednich połączeniach do USA), którymi podróżowałam z Muchą.

Psie parki w Nowym Jorku

Wygodne buty to podstawa!

Spacer z psem po Manhattanie to wielka przyjemność. Jednak najważniejsza sprawa to wygodne sneakersy.
Na szczęście ja, miałam ze sobą moje ulubione Skechers’y. Warto o tym pamiętać, bo dzięki odpowiednim butom, nie będziecie musieli martwić się o ból nóg po całym intensywnym dniu zwiedzania.

Spacer po Manhattanie

Ludzie w Nowym Jorku są bardzo życzliwi i pozytywnie reagują na psy. Niestety nie mogłam wejść z Muchą do wszystkich sklepów czy restauracji. Jednak możecie znaleźć kilka miejsc, które są “psiolubne”, między innymi cudowną kawiarnię Bark Cafe.

Spotkanie z Pauliną Wesołowską

Okazało się, że w tym samym czasie w Nowym Jorku jest nasza ulubiona fotograf mody Paulina Wesołowska. Nie mogłyśmy przegapić okazji na miłe spotkanie i umówiłyśmy się na kawę w Bryant Park.

Coney Island

To zdecydowanie jedno z moich ulubionych miejsc! Brooklyn kojarzy mi się głównie z dobrym amerykańskim jedzeniem, muzyką i wesołym miasteczkiem na Coney Island. Między innymi tutaj, był kręcony mój ulubiony serial GIRLS HBO.
.
(Girls, HBO)

Ostatni dzień w Nowym Jorku

Nasz pobyt w Nowym Jorku dobiegł końca, na pewno jeszcze kiedyś tu wrócimy! Kolejny kierunek na naszej podróżniczej mapie to miasto Newport w stanie Rhode Island. Już wkrótce będziecie mogli zobaczyć przepiękne miasto portowe, w którym pobrali się Jacqueline Lee „Jackie” Bouvier Kennedy i John F. Kennedy.

Chcielibyśmy szczególnie podziękować marce Skechers, Polskim Liniom Lotniczym LOT, Aliganza Fashion Agency oraz Paulinie Wesołowskiej!

Please follow and like us:
error

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

#BEAUTYMAG: Naturalne & zjawiskowe rzęsy

Następny

#MODAMAG: Prezent (prawie) idealny