#BEAUTYMAG: Hydrolaty

Dawno nie pisaliśmy o kosmetykach idealnych na lato, dlatego dzisiejszy tekst poświęcimy hydrolatom.
Ten absolutny hit naturalnej pielęgnacji powinien koniecznie znaleźć się w Waszej kosmetyczce. Dlaczego? Razem z polską marką Senkara, przygotowaliśmy dla Was wszystkie istotne informacje na ten temat!

 Hydrolaty to inaczej wody kwiatowe, uzyskane na drodze destylacji konkretnych części roślin z parą wodną. Jest to proces, który umożliwia wydzielenie z materiału roślinnego lotnych substancji odżywczych o zróżnicowanym działaniu. W efekcie otrzymywany jest wodny roztwór bogaty w naturalne składniki aktywne.


Hydrolat róża damaceńska, 20 pln

Hydrolaty są roztworami znacznie mniej stężonymi od olejków eterycznych, dzięki czemu można stosować je bez rozcieńczania, bezpośrednio na skórę twarzy, ciała oraz włosy. Najczęściej nakłada się je pod postacią mgiełki, co dodatkowo umila proces ich stosowania. Charakteryzują się różnym spektrum działania w zależności od tego z jakiej rośliny oraz jakiej jej części (kwiatu, liści, owocu) pochodzą. Najczęściej wyróżniają się lekko kwaśnym pH, zbliżonym do fizjologicznego pH skóry. Są zatem naturalnym tonikiem, który przywraca prawidłowy odczyn naszej skóry.

Mają pozytywny wpływ na naszą skórę

 Nawilżają, zmiękczają skórę, pomagają w regulacji wydzielania sebum, zmniejszają pory, uszczelniają naczynia krwionośne, działają antyoksydacyjnie i przeciwzapalnie. Mogą również promować gojenie się ran, zadrapań, koić podrażnienia, wspomagać regenerację naskórka i redukować obrzęk. Hydrolaty również świetnie sprawdzą się w roli bazy pod serum (szczególnie przy serum olejowym) oraz jako dodatek do masek (stosujemy je wtedy zamiast wody; podbiją działanie składników czynnych).
Doskonale nadają się również jako mgiełka nawilżająco-odświeżająca oraz utrwalacz do makijażu, szczególnie mineralnego. Odpowiednio dobrane do typu i potrzeb skóry hydrolaty mogą zdziałać cuda.

Hydrolat aloes, 20 pln

Czy na co dzień pamiętacie o tonizowaniu skóry? Ja często pomijam tonizowanie w codziennej pielęgnacji.
A to niezwykle ważny etap! Dlaczego jest tak istotny? Kwaśne środowisko utrzymywane przez płaszcz lipidowy naszej skóry stanowi barierę ochronną hamującą rozwój bakterii i grzybów na jej powierzchni. Skóra z zaburzonym pH (np. na skutek działania wody i preparatów myjących) będzie pozbawiona tej ochrony i tym samym bardziej podatna na powstawanie wyprysków, niedoskonałości i drobnych stanów zapalnych.


Hydrolat ogórek, 20 pln

Senkara #polskamarka 

Jak wiecie, bardzo lubimy pisać o polskich markach, tym bardziej tworzonych przez kobiety 🙂
Firma Senkara została założona przez doktor chemii Elżbietę Senkarę. Produkty Senkara są wytwarzane ręcznie w profesjonalnym laboratorium, spełniającym najwyższe standardy. Produkowane zgodnie z zasadami Dobrej Praktyki Produkcyjnej (GMP) i Dobrej Praktyki Higienicznej (GHP), zanim trafią na rynek, przechodzą szereg testów i badań. Każdy produkt posiada komplet wymaganych dokumentów zebranych w raporcie bezpieczeństwa produktu, który potwierdza jakość  oraz zgodność opracowanych receptur z obowiązującym prawem.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.