Lino Ieluzzi

Sprezzatura to jedno z najważniejszych słów, które definiuje włoski styl. Co oznacza? Przede wszystkim zamierzoną niedbałość i modową nonszalancję. Dziś opowiemy wam o fascynującym człowieku, którego perfekcyjne poczucie stylu znane jest na całym świecie.
Lino, a właściwie Pasqualino Ieluzzi, jest właścicielem mediolańskiego butiku Al Bazar, w którym można kupić męskie ubrania, buty i dodatki. Od początku istnienia, czyli od 1969 roku, sklep słynie z doskonałej atmosfery. Wystarczy zajrzeć na Instagram Lina, żeby przekonać się jak każdy klient jest tam traktowany.

  Na czym polega jego sukces? Lino od zawsze wiedział jak reaktywować słabnącą popularność ubrań w stylu formalnym. W latach 60. jako pierwszy zaczął propagować kolorowe dwurzędowe marynarki, tym samym budząc kontrowersje wśród modowych tradycjonalistów. Jego stylizacje “szokowały” również barwnymi dodatkami . Jednym ze znaków rozpoznawczych Lino stał się krawat z wyhaftowaną smukłą siódemką, co jest żartobliwym  nawiązaniem do daty jego urodzin.

 

Foto: artofmine.be

Od tamtej pory niewiele się zmieniło. Mimo tylu nowych rozwiązań Lino nadal idealnie odczytuje panujące w modzie trendy. Ludzie z całego świata przjeżdżają do jego butiku żeby kupić eleganckie koszule lub jego ulubione dwurzędowe marynarki.

 

Fot. Materiały prasowe

 

Please follow and like us:
error

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

Ministerstwo urody

Następny

BIZUU wiosna-lato 2018