#BEAUTYMAG: Pielęgnacja dłoni

Wiedzieliście, że to właśnie latem, najczęściej zapominamy o odpowiednim nawilżeniu naszych dłoni?
O tej porze roku, ręce są również narażone na nadmierne przesuszenie. Słońce, słona morska woda, czy po prostu kontakt z chemicznymi produktami –  to silnie wpływa na ich kondycję. Co zrobić, żeby Wasza skóra dłoni była zawsze zdrowa i nawilżona? 

Unikajmy kontaktu z chemią

Kluczową kwestią w pielęgnacji naszych dłoni jest ochrona przed bezpośrednim wpływem substancji chemicznych, służących do sprzątania mieszkania. Zwracajcie uwagę na środki czyszczące, nie tylko w trakcie generalnych porządków, ale też i każdego dnia, np. podczas zmywania naczyń. Nasze dłonie spędzają wówczas pod wodą nawet kilkanaście minut i nasiąkają od chemii zawartej w płynach do czyszczenia. Przez to stają się suche, a paznokcie robią się łamliwe. Dobrze jest zatem zaopatrzyć się w porządne rękawiczki oraz płyny do czyszczenia z możliwie najbardziej naturalnymi składnikami. 

Wykonujmy regularny peeling

Podstawą w pielęgnacji naszej skóry jest peeling. Dzięki niemu usuwamy nadmiar naskórka, który nie jest naszemu organizmowi potrzebny, a tylko blokuje przenikanie składników odżywczych do skóry właściwej. Nawet najlepszy krem nie przyniesie efektów, jeśli nie ma szansy wniknąć w skórę. Peeling sprawia, że miejscowo poprawiamy krążenie, dzięki czemu nasze dłonie wyglądają zdrowo. Ma też korzystny wpływ na kolor naskórka na dłoniach, ponieważ częściowo niweluje przebarwienia. 

Zadbajmy o odpowiednią pielęgnację

Wybierając krem do pielęgnacji naszych dłoni, trzeba zwrócić szczególną uwagę na jego skład. Najlepiej sprawdzi się produkt zawierający składniki, które w naturalny sposób, głęboko nawilżą ciało, np. masło shea, które regeneruje nawet najbardziej przesuszoną skórę. Ten składnik możemy znaleźć w bezzapachowym, odżywczym kremie do rąk Satin Hands® z Masłem Shea. Poza tym kluczowym składnikiem zawiera w swoim składzie również wyciąg z moreli, ekstrakt z krokosza barwierskiego i olej słonecznikowy, które są bogate w witaminę A, E i kwasy omega 3. Aby jeszcze bardziej wzmocnić działanie kremu do rąk, na noc warto nałożyć jego grubszą warstwę oraz bawełniane rękawiczki. 

Ostatnio w redakcji, testowałyśmy zestaw do pielęgnacji skóry dłoni Mary Kay i z czystym sumieniem możemy go Wam polecić!

Zestaw Satin Hands Mary Kay, 169 pln

Please follow and like us:
error

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *