/

#MODAMAG: LEE & Jamel Shabazz

Tym z Was, którzy interesują się fotografią nie trzeba przedstawiać Jamel’a Shabazz’a – legendarnego fotografa mody ulicznej. Jego twórczość jest mi wyjątkowo bliska, ponieważ kiedyś (dawno temu) odwiedzając Nowy Jork po raz pierwszy poszłam na jego wystawę. Jestem zakochana w Brooklynie i właśnie przeszukując artykuły na temat twórców pochodzących z tej dzielnicy natrafiłam na jego prace, potem znalazłam event i tak się zaczęło – moja fascynacja Ameryką lat 80 & 90-tych.

Możecie sobie wyobrazić moją minę, kiedy dostałam informację prasową z newsem, że marka Lee Jeans® zaprosiła go do współpracy! Mojego ulubionego fotografa z miasta, na którego punkcie mam przysłowiowego hopla 🙂

Wpływy muzyki i stylu hip-hop są od dekad obecne w dorobku Lee i to właśnie hip-hop zainspirował Lee Jeans® do przejrzenia swoich własnych archiwów w poszukiwaniu fasonów, które nawiązują stylistyką do początków tego gatunku muzycznego.

Jamel Shabazz autor sugestywnych zdjęć dokumentujących narodziny muzycznej sceny hip-hopowej postanowił przedstawić kolekcję Lee wiosna-lato 2019 na tle Nowego Jorku. Te same ulice i dzielnice, które pojawiły się w oryginalnym albumie Shabazza „Back in the Days”, przykuwają uwagę równie mocno co kiedyś.

Oprócz modeli na zdjęciach zobaczymy przyjaciół Shabazza oraz zwykłych nowojorczyków, których codzienny styl pełen jest hip-hopowych inspiracji i detali. Wśród wybranych na ulicach Nowego Jorku osób pojawią się między innymi ikony stylu prosto z ulic Bronxu – Kool-Out-K (@koolout_k) oraz DJ Lee Rock (@leerock_starski) – zafascynowane latami 80.

Please follow and like us:
error

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

#MODAMAG #superpolka: Jessica Ziółek

Następny

#MODAMAG: Modowe dojrzewanie